Graczu, miej się na baczności. Jumanji

jumanjiOkłamałbym was, gdybym napisała, że jest to film mojego dzieciństwa, na którym się wychowałam, i który był przyczynkiem do mojej fascynacji grami planszowymi. Niemniej jest to tytuł, który utkwił mi w pamięci, i do którego z miłą chęcią wracam. Część z was pewnie już się domyśliła, że mowa o Jumanji z Robinem Williamsem w roli głównej.

Cała fabuła jest chyba wszystkim znana – rzecz dzieje się w Stanach Zjednoczonych, a cała  historia osnuta jest wokół niebezpiecznej gry planszowej, od nazwy której pochodzi tytuł filmu. Pierwsza część rozgrywa się w latach 60. XX wieku, dwoje przyjaciół znajduje tętniące (i dudniące) życiem pudło. Okazuje się, że jest to gra planszowa, po której – gdy tylko rzucisz kostką – pionki same się przesuwają. Gra jest intrygująca, nieodgadniona – kto raz zaczął w nią grać, nie może przerwać rozgrywki, dopóki jedna z osób nie dojdzie do mety. W pewnej chwili, podczas wydawałoby się niewinnej zabawy, Jumanji wciąga głównego bohatera. Jego koleżanka ucieka w popłochu. Mija kilkadziesiąt lat. Kolejne pokolenie dzieciaków odnajduje tajemniczą grę – tym razem śledzimy pełną ich rozgrywkę, z którą wiążą się nosorożce na ulicach miasta, przemiana jednego z graczy w małpę i wiele innych niespodziewanych sytuacji.

Jeśli jeszcze nie widzieliście Jumanji (w co szczerze wątpię) lub jeśli macie ochotę odświeżyć sobie ten dobry, familijny tytuł, włączcie o 20:00 Polsat i zasiądźcie wygodnie przed telewizorem. Być może będzie wam towarzyszyła w tym czasie jakaś gra planszowa. Miejmy tylko nadzieję, że nie pochłonie was bez reszty. 🙂

Reklamy

One comment

  1. film może miły do obejrzenia. ale oglądanie go na wymienionej stacji telewizyjnej (i większości innych) to katorga….ilość reklam przerywających film jest delikatnie mówiąc irytująca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: