Bestiariusz graczy #2: Myśliciel

Myśliciel

Mija piętnasta minuta. Na jego czole perli się już pot. Nerwowym wzrokiem rozgląda się po stole – to zerka na planszę i ustawione na niej pionki, to w swoje karty, to do instrukcji. W mózgu kotłują mu się myśli. Co by tu zrobić, czy ten ruch będzie właściwy, dlaczego on tu poszedł, czy będą w stanie mnie skontrować… Myśliciel to wielki strateg, analizujący każde posunięcie – tak swoje, jak i przeciwnika.  Bardzo długo analizujący. Wszędzie węszy spiski przeciwko sobie, dlatego jest bardzo podejrzliwy. Twój ruch nie mógł być przypadkowy, na pewno kryje się za nim coś więcej. Myśliciel cię rozgryzie. Zanim jednak do tego dojdzie i uda mu się wreszcie podjąć decyzję, zdążysz skoczyć na papierosa i zaparzyć wszystkim graczom kawę. Nawet jeżeli nie masz kawy i musisz najpierw kupić ją w osiedlowym sklepie. Krążą pogłoski, jakoby wrodzoną cechą myślicieli był paraliż decyzyjny – nie daj się im zwieźć, oni po prostu przetwarzają ogrom informacji, niezbyt szybko może, ale za to skutecznie. Tak przynajmniej twierdzą. Prawdą jest natomiast, że ile by się taki nie namyślał, i tak koniec końców coś przeoczy i podejmie błędną decyzję. Podczas rozgrywki Myśliciele są w ciągłym stresie: drżą, czy ich taktyka nie zostanie przez kogoś rozpracowana; boją się podjąć ruch, w obawie, że nie będzie to najlepsze z możliwych posunięć. Nie istnieje dla nich coś takiego jak dostateczne przeanalizowanie sytuacji – nawet jeżeli wszystkie możliwości są już jasne, zawsze trzeba sprawdzić, czy nie popełniono gdzieś błędu.

Ulubione gry: Mr. Jack (wszystkie odmiany), Abalone, Basilica, Neuroshima Hex!

Jak sobie radzić z Myślicielem: Nie oszukujmy się, każdy z nas czasem bywa Myślicielem. Szczególnie w kulminacyjnych punktach rozgrywki, gdzie błahy błąd może kosztować nas zwycięstwo. I sami wiemy, że presja otoczenia w takich sytuacjach wcale nie sprzyja szybkości, z jaką podejmujemy decyzję, wręcz przeciwnie. Myślicielom należy dać tyle czasu, ile potrzebują, a jeżeli przesadzają, to delikatnie zwrócić im uwagę. Im lepiej Myśliciel pozna daną grę, tym szybciej przyjdzie mu wykonywanie swoich ruchów.

Przeczytaj także:

Bestiariusz graczy#1 – Nerd

Bestiariusz graczy#3 – Farciarz 

Reklamy

One comment

  1. […] Są przestoje (zwłaszcza ze mną przy obstawianiu kostek, ale to już chyba wiecie – jestem Myślicielem). Co mnie męczy, to rozkładanie tej gry i jej wyciąganie (jasne, nie jest to StarCraft), ale […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: