Bestiariusz graczy #7: Gracz niedzielny

Gracz niedzielny

Casual Gracz niedzielny generalnie gry planszowe lubi. Ma nawet jakiś swój ulubiony tytuł, który zresztą w zupełności by mu wystarczył, ale od czasu do czasu rozegra partię lub dwie w coś innego. Byleby tylko rozgrywka nie trwała dłużej niż 45 minut, a reguły dało się wytłumaczyć w dwóch zdaniach. Przy trzecim zdaniu już się wierci, przy piątym usypia. Gracz niedzielny jest absolutnym przeciwieństwem Nerda – nie znajduje rozrywki w poszukiwaniu kruczków w mechanice, tworzenia złożonych combosów i nie lubi tkwić trzech godzin nad planszą. Nie grywa często: albo od przypadku do przypadku, albo regularnie, ale rzadko – na przykład zawsze przed niedzielnym (nomen omen) obiadem wyciąga na stół Carcassonne. Heretyk! – Zakrzykną niektórzy. Jakże to tak można po macoszemu traktować nasze hobby? – Spytają ci sami. Niedzielny gracz wzruszy tylko ramionami – lubi tę formę zabawy, ale nic ponadto. I co tu takiemu zrobić? Można oczywiście układać stosy i ostrzyć widły. Ale można też pogodzić się z faktem, że nie podnieci go nasza najnowsza strategia Molochem w Neuroshimie Hex!, za to może na następne imieniny cioci zabierze to wysłużone pudło ze swoją ukochaną grą i zamiast oglądać w telewizji obrady sejmu, zagracie ze dwa razy. Wszyscy, włącznie z ciocią.

Ulubione gry: Carcassonne, Wsiąść do pociągu, Osadnicy z Catanu

Jak sobie radzić z Graczem niedzielnym: Powoli i mozolnie można próbować nawrócić Gracza niedzielnego na maniaka. Trzeba wówczas podsyłać mu nieskomplikowane, choć raz za razem nieco bardziej złożone gry. Ja natomiast radzę nie robić nic i zaakceptować fakt, że nie każdy musi się w planszówkach rozkochać.

2 Komentarze

  1. Zwłaszcza powoli….
    Ja zrobiłam kiedyś błąd i pewnego niedzielnego gracza dosłownie zasypałam moim hobby święcie wierząc, że im więcej tym lepiej. Do tej pory żałuję, bo gracz przestał być nawet niedzielnym graczem…. i mam o jednego kompana do gry mniej…

  2. Trzeba uważać ze swoim hobby, czy to z grami czy wędkarstwem. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: