Granat – II Poznański Festiwal Gier Planszowych przed nami

II Poznański Festiwal 800x244 (1)

Już w najbliższy weekend, 19-20 października w ramach Targów Modelarstwa i Gier Towarzyskich Hobby 2013 odbędzie się II Poznański Festiwal Gier Planszowych – Granat. W programie znajduje się wiele turniejów i konkursów – w tym między innymi eliminacje do Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa. Jednak przede wszystkim – Granat to świetna okazja do poznania nowych tytułów, zawiązania nowych znajomości i grania, grania, grania! 

Do dyspozycji odwiedzających będzie ponad 250 gier znajdujących się w festiwalowej bibliotece. Przestrzeń games roomu została podzielona na dwie strefy – dla „rekrutów”, przeznaczoną dla najmłodszych i tych, którzy z nowoczesnymi planszówkami nie mieli wcześniej do czynienia, oraz dla „oficerów” – czyli tych już w planszówkowe granie wprawionych. Nad wszystkim czuwać będzie ekipa wolontariuszy, którzy w razie potrzeby wyjaśnią reguły lub pomogą wybrać odpowiedni tytuł.

Uczestnicy Granatu będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wyzwaniach (krótkie zadania związane z daną grą, których wykonanie według podanych założeń jest honorowane nagrodą), oraz turniejach (m.in. 7 Dni Westerplatte, Orientuj się, Trio, oraz wspomniane eliminacje do MP Wsiąść do Pociągu). Po raz drugi odbędzie się także akcja adopcji kostek oraz meepli, dzięki której nagrody mogą zdobyć także ci, którym nie poszczęściło się w konkursach.

Wstęp na Festiwal kosztuje 15 złotych od osoby za jeden dzień (12 zł dla posiadaczy legitymacji szkolnych i przy zakupie biletu rodzinnego). Jeśli planujecie się wybrać, warto wcześniej zgłosić się do organizatorów – wówczas za dwa dni zapłacicie jak za jeden. Zniżka ta obejmuje 100 pierwszych zgłoszeń, więc musicie się śpieszyć. Wystarczy wysłać na adres mailowy (slawek@zagrajmy.org) zgłoszenie z podaniem imienia, nazwiska, Peselu i adresu zamieszkania.

Granat organizowany jest przez Fundację Zagrajmy. Ponieważ Gra na parę lubi fajne wydarzenia, imprezę tę objęliśmy patronatem medialnym. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej Festiwalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: